Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Obama a Merkelová odsoudili operace ruské armády v Sýrii

Barack Obama, americký prezident
Barack Obama, americký prezident
Foto: kremlin.ru

Washington - Americký prezident Barack Obama během včerejšího telefonického rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkelovou probíral situaci v Sýrii. Oba státníci odsoudili ruské a syrské nálety na povstalecké čtvrti v Halabu.

"Shodil se na tom, že ruský a syrský režim nesou zvláštní odpovědnost za ukončení bojů v Sýrii a za zajištění přístupu humanitárních misí OSN do obležených a těžko dostupných regionů Sýrie. Důrazně přitom odsoudili barbarské letecké útoky ruské a syrské armády na východě Halabu," sdělil Bílý dům v prohlášení.

Američané ve čtvrtek v souvislosti s údery na Halab oznámili, že zvažují ukončení rozhovorů s Ruskem o příměří v Sýrii.

Takové diskuse podle šéfa americké diplomacie Johna Kerryho nemají smysl za situace, kdy syrské a ruské letouny pokračují v bombardování.

Témata:  Barack Obama Angela Merkelová Sýrie

Související

Aktuálně se děje

8:26

Špatná zpráva z Radia Kiss. Moderátorka Bára Tlučhořová přišla o zrak kvůli nádoru

Rodinu populárního Radia Kiss zasáhla špatná zpráva. Týká se čerstvě sedmatřicetileté moderátorky Báry Tlučhořové, která již šest let bojuje se zákeřným nádorem na mozku. Podle nejnovějších informací se její zdravotní stav zhoršil a již neumožňuje návrat do vysílání. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy