Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vězeň spojovaný s Viktorem Krejčířem spáchal sebevraždu

Radovan Krejčíř
Radovan Krejčíř
Foto: Reprofoto ČT

Johannesburg - Jack Watts Cloete, který měl kontakty s uprchlým českým podnikatelem Radovanem Krejčířem, spáchal ve věznici v Porterville sebevraždu.

Mluvčí vězeňské služby řekl, že Cloeteův případ je řízen na celostátní úrovni a že se k němu nemůže vyjádřit. Jiný mluvčí řekl, že se sebevražda vyšetřuje.

Podle jihoafrického listu Son byl Cloete zadržen v roce 2014 a policie zjistila, že měl kontakty s Krejčířem i zavražděným vůdcem podsvětí Cyrilem Beekaou. Policie po Cloetem pátrala v souvislosti s několika trestnými činy, mezi nimiž byl i pokus o vraždu a obchodování s drogami.

Beeka byl zastřelen v roce 2011. Je považován za někdejšího Krejčířova obchodního partnera a spekulovalo se Krejčířově podílu na Beekaově vraždě.

Krejčíř žije v JAR od roku 2007. Byl tam odsouzen k 35 letům za únos a mučení bratra drogového dealera. Je ale obviněn i v dalších případech. V Česku byl Krejčíř odsouzen k 15 letům vězení za více než půlmiliardový daňový únik, snahu o vytunelování státního podniku Čepro, přípravu vraždy celníka a další trestné činy.

Témata:  Radovan Krejčíř Jihoafrická republika sebevražda

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.