Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Další překvapení před volbami v USA: WikiLeaks plánuje odtajnit zásadní dokumenty

Bílý dům, Washington D.C., USA
Bílý dům, Washington D.C., USA
Foto: Pixabay

Londýn - Před zvolením nového prezidenta USA se patrně ještě dočkáme překvapení. Server WikiLeaks hodlá před 8. listopadem zveřejnit další zásadní materiály týkající se kampaně.

Zakladatel portálu Julian Assange podrobnosti nesdělil, odmítl ale spekulace, že terčem odhalení bude především kandidátka demokratů Hillary Clintonová.

Dokumentů ke zveřejnění je zhruba milion a týkají se nejen amerických voleb, ale také tří blíže neupřesněných vlád.

Portál WikiLeaks již dříve zveřejnil elektronickou korespondenci představitelů Demokratické strany. Z e-mailů vyplývalo, že vedení strany dávalo během primárek přednost Clintonové před senátorem Berniem Sandersem.

Assange rovněž hovořil o chystaných změnách v organizaci a financování WikiLeaks a že hnutí brzy umožní požádat o členství.

Témata:  Wikileaks Julian Assange USA

Související

Aktuálně se děje

26. července 2026 20:17

Masivní požáry ničí západní Evropu. Ve Francii už povolali armádu

Přes 300 tisíc lidí již muselo opustit své domovy ve Francii a Španělsku kvůli rozsáhlým požárům, které obě země trápí už několik dní. Největší obavy budí požár v jihozápadní Francii, kde se plameny blíží k Bordeaux. Hasičům se zde zatím nedaří dostat živel pod kontrolu, informovala BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy