Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německá policie se už připravuje na silvestrovskou noc, do ulic Kolína vyrazí tisíc strážníků

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Kolín nad Rýnem – Německá policie už nechce dopustit, aby se opakoval události ze silvestrovské noci z Kolína nad Rýnem Do ulic proto na oslavy konce letošního roku vyrazí více než tisícovka strážníků. Ti budou střežit důležitá veřejná místa. V plánu je také zřízení speciální "mobilní bezpečnostní služby" pro ženy a dívky.

Podle agentury DPA to dnes sdělil prezident kolínské policie Jürgen Mathies. „Podle našich představ nebude žádná oblast, v níž by lidé tady v Kolíně - rozhodně ne ve vnitřních zónách - neviděli příslušnice a příslušníky policie," prohlásil policejní prezident při představování plánovaných bezpečnostních opatření.

Mathies uvedl, že nadcházející silvestrovská noc bude pro všechny mimořádně důležitá. Pro srovnání uvedl, že loni bylo na Silvestra mimořádně nasazeno jen 140 policistů. Právě nedostatečná přítomnost strážců zákona na veřejných místech byla terčem tvrdé kritiky.

Tiskové konference, kde byly novinky představeny, se zúčastnila také starostka Henriette Rekerová. „My všichni chceme, aby se nepopsatelné události z posledního Silvestra už nikdy neopakovaly," zdůraznila.

Vedle výraznější přítomnosti policistů na veřejných místech chce město například na hlavním nádraží, u něhož se loni odehrála značná část útoků, upravit příjezdy a odjezdy vlaků, aby se na nástupištích netvořily návaly.

Kolínské policii přišlo po nočních oslavách konce roku 2015 a začátku roku 2016 více než 1000 trestních oznámení. Týkala se především krádeží a sexuálních deliktů, jejichž oběťmi byly převážné ženy. Většinu pachatelů podle napadených tvořili migranti z afrických a arabských zemí.

Témata:  Německo policie Německo

Související

Aktuálně se děje

6. srpna 2025 14:16

Za masivní výpadek O2 v Česku přichází omluva. Je vyjádřená i penězi

Pondělní výpadek služeb mobilního operátora O2 si vyžádal omluvu od společnosti. Firma ji vyjádřila nejen slovy, ale také penězi. Zákazníkům totiž nabízí poukaz v hodnotě několika stovek korun na nákup telefonu či jiného příslušenství. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy