Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jordánsko řeklo dost. Zavřelo hranici pro syrské uprchlíky

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Ammán - Jordánsko po červnovém útoku na své vojáky uzavřelo syrskou hranici a zastavilo pozemní zásobování uprchlíků. Království jim bude pomoc shazovat z jeřábů.

U jordánské hranice se začali uprchlíci hromadit koncem loňského roku, když se Ammán rozhodl zpřísnit bezpečnostní opatření. Definitivně hranici zavřel v červnu, když v oblasti Rukbánu zemřelo na jordánské straně hranice při sebevražedném útoku Islámského státu na vojenské stanoviště sedm vojáků.

Jordánsko v srpnu svolilo k jednorázové dodávce pomoci OSN lidem v oblasti Rukbánu a Hadalatu. Agentury OSN tehdy situaci lidí uvízlých na jordánské hranici hodnotily jako katastrofální.

Syrští uprchlíci v Jordánsku prohledávají smetiště:

Jordánsko nyní umožní zásobování uprchlíků na syrské straně své hranice s pomocí jeřábů. Obnova zásobování tábora, v němž je na 75.000 lidí, dnes oznámil mluvčí jordánské vlády Muhammad Múmaní. Zástupci humanitárních organizací dohodu s jordánskou vládou zatím nepotvrdili.

Ze Sýrie kvůli bojům uprchly miliony lidí a skoro pět milionů je jich v sousedních zemích. Jordánsko jich přijalo asi 655.000.

Témata:  Jordánsko uprchlíci Sýrie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:43

Patří StarDance na ČT? Ředitel televize prozradil, jak to cítí

StarDance pozítří opět pokračuje a poběží ještě několik sobot, než poznáme vítěze této řady. Měla by být tou vůbec poslední? I takové názory někdy zaznívají. Česká televize je ale bytostně přesvědčena, že taková show do vysílání patří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.