Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská policie zatkla šéfa podsvětí Šakra Molodoje

Ruská policie, ilustrační fotografie
Ruská policie, ilustrační fotografie
Foto: interpol.int

Moskva - V Rusku byl dopaden šéf všech místních mafiánských skupin Zacharij Kalašov alias Šakro Molodoj. Podsvětí řídil od roku 2013, kdy byl zabit dosavadní boss Aslan Usojan.

Aslana Usojana, známého jako Děd Chasan, v polovině ledna 2013 zastřelil neznámý pachatel v centru Moskvy. Jeho smrt vnesla do místních zločineckých struktur chaos, zavražděno bylo několik dalších známých figur ruského podsvětí.

Šakro Molodoj (63) vyšel z boje o nástupnictví vítězně. Od letošního července je ale v přísně střežené vazební věznici a čelí obviněním z vydírání a zločinného spiknutí. Hrozí mu doživotní trest.

Hlavní ruský mafián "pěstoval kontakty mezi jednotlivými, samostatně působícími zločineckými skupinami, připravoval jim plány kriminálních akcí, určoval jejich sféry vlivu a pomáhal rozdělovat výnosy", citoval list Kommersant z policejního spisu. Zadržen byl v rámci vyšetřování přestřelky v moskevském restaurantu Elements.

V sousední Gruzii byl Šakro Molodoj odsouzen k 18 letům vězení, ale vydán nebude, protože má ruské státní občanství.

Témata:  Rusko mafie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.