Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragédie na palubě letadla. Cestující byli nuceni letět několik hodin s mrtvolou

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Ankara - Děsivý let za sebou mají cestující společnosti Azur Ayr, kteří nastoupili do letadla z Turecka do Moskvy. Přímo na palubě totiž v průběhu letu zemřela žena - diabetička.

Nejmenovaná starší paní, která se vracela domů z dovolené v Turecku, si do příručního zavazadla nezabalila své léky. Během letu zemřela, letecké společnosti ale v tomto případě nemají moc možností, a proto museli ostatní pasažéři letět s mrtvolou.

Padesátiletá žena letěla se společností Azur Air z turecké Antalye do Moskvy. Byla diabetička a musela užívat inzulín, ten si ale zabalila do velkého zavazadla, které skončilo v zavazadlovém prostoru. 

Krátce po vzlétnutí se jí ale udělalo zle, a protože u sebe neměla léky, zemřela na akutní selhání srdce. Členové posádky Boeingu 757 se jí snažili pomoci, ale bez inzulínu neměli moc možností.

Nastal však další problém, a sice vyřešit, kam umístit ostatky. Nakonec se letušky a piloti rozhodli, že tělo položí do uličky a přikryjí ho dekou. A protože pilot nouzově nepřistál, ale se rozhodl držet letového plánu a přistát v Moskvě, cestující byli nuceni tři hodiny sedět vedle zemřelé ženy.

Témata:  letectví a letadla úmrtí

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2025 15:10

21. dubna 2025 14:42

Papež František zemřel, co bude dál? Po pohřbu zasedne konkláve

Smrt papeže Františka představuje nejen bolestnou ztrátu pro více než miliardu katolíků po celém světě, ale i okamžik, kdy se římskokatolická církev obrací ke svým hluboce zakořeněným tradicím. František se však ještě za svého života rozhodl mnohé z těchto zvyklostí pozměnit, a to ve snaze přivést církev blíže obyčejným lidem. Jeho pohřeb se tak nese v duchu jednoduchosti, pokory a odmítnutí pompéznosti, která byla s pohřby papežů dlouhá staletí spojována.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.