Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hloupost a omyl pomohly k dopadení Čechů, kteří v Německu ukradli karavany

Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Berlín - Tři Češi letos v lednu ve Wensickendorfu ve východní spolkové zemi Braniborsko přepadli prodejce karavanů. Před soudem nyní stanuli jen dva. Třetí, který byl považován za organizátora, mezitím zemřel.

Dnes o tom informoval portál Märkische Online Zeitung. Češi podle obžaloby do obchodu vtrhli se zbraní v ruce a prodejci způsobili celkovou škodu přes 10.000 eur.

Přepadený se pokusil jednomu z útočníků zbraň sebrat, což se mu nepodařilo, lupič ho nakonec pobodal do nohy. Obchodníka nakonec praštili zbraní do hlavy a také mu zlomili nohu.

"Neměli jsme v úmyslu být brutální," vypověděl v pátek při úvodním líčení jeden z Čechů. Další dodal, že zamýšleno bylo maximálně několik facek.

Jeden z obžalovaných před soudem prohlásil, že rychlé dopadení je následkem jejich hlouposti, neboť po výjezdu z Berlína špatně najeli na dálnici a místo do ČR zamířili do Polska. Další chybu učinili i tím, že své auto zaparkovali přímo před obchodem s karavany, přepadený si tak poznamenal registrační značku.

Témata:  Češi Německo přepadení

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.