Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

"Heil Hitler" vybafl rakouskž policista na maďarského řidiče, dostal podmínku

Rakouská policie, ilustrační fotografie
Rakouská policie, ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Eisenstadt (Rakousko) – Rakouský policista letos v dubnu pořádně zaskočil maďarského řidiče. Při dopravní kontrole ho nedaleko hranic zastavil a "úřední jednání" s ním zahájil nacistickým pozdravem "Heil Hitler". Dnes mu za to soud udělil trest.

Za krajně nevhodné chování udělil dnes 29letému strážníkovi soud v Eisenstadtu podmíněný devítiměsíční trest vězení, informovala agentura APA. Rozsudek ještě není pravomocný a muž tak má možnost odvolat se.

Policista popírá, že by takto řidiče při kontrole v obci Nickelsdorf oslovil. Jenže další policista, který s ním pracoval a který kolegovo jednání oznámil úřadům, trvá na tom, že „ta slova slyšel na sto procent".

Obhájce policisty podle agentury AFP tvrdil, že jeho klient „jistě vyslovil pěkně hloupou poznámku, ale pro zasmání" a že tím nic zlého nemyslel. Všech osm členů porotního soudu to ale vidělo jinak.

Odsouzen byl za porušení zákona proti jednání a výrokům nacistického charakteru. Za takovéto delikty může být v Rakousku udělen trest až desetiletého odnětí svobody.

Témata:  Rakousko policie Rakousko

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.