Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nová analýza tragického letu MH370 přinesla převratné informace

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Sydney - Analýza nalezených částí malajsijského letadla z letu MH370 podporuje teorii, že se stroj nekontrolovaně zřítil do Indického oceánu. Boeing 777, na jehož palubě bylo 239 lidí, se záhadně ztratil z radarů v březnu 2014.

Australské a malajsijské úřady doposud uváděly, že letadlo během klesání zřejmě neřídil pilot. Ten podle nich možná nebyl při vědomí nebo neměl nad letounem kontrolu, například kvůli tomu, že došlo palivo. Objevily se ale také názory, že letadlo mohlo přistávat kontrolovaně. Klouzavý, sestupný let stroje by vysvětloval skutečnost, proč ve vytyčené pátrací zóně zatím nebyly jeho trosky nalezeny.

Nová zpráva australských vyšetřovatelů podporuje teorii o prudkém pádu letadla. Klapky na křídlech letadla byly totiž při nárazu na hladinu v pozici, jakou mají při letu.

Právě na vztlakovou klapku pravého křídla pohřešovaného boeingu se vyšetřovatelé zaměřili při nové analýze. Klapku podobně jako dalších asi 20 úlomků stroje vyplavil oceán.

"Pravá vztlaková klapka byla v době, kdy se utrhla od křídla, pravděpodobně v neutrální pozici," píše se ve zprávě australských vyšetřovatelů. Také satelitní kontakt z letadla podle vyšetřovatelů potvrzuje, že stroj těsně před zmizením "rychle klesal".

Témata:  zmizelý Boeing 777 letu MH370 Austrálie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.