Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo marně shání nového kandidáta na prezidenta

Joachim Gauck, německý prezident při návštěvě České republiky (6. 6. 2014).
Joachim Gauck, německý prezident při návštěvě České republiky (6. 6. 2014).
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Berlín - Dnešní schůzka německé kancléřky Angely Merkelové (CDU) s koaličními představiteli na téma hledání nového kandidáta na prezidenta žádný výsledek nepřinesla.

Informovala o tom agentura DPA s tím, že jednání mají příští víkend pokračovat.

Merkelová se setkala s vicekancléřem a předsedou sociálních demokratů SPD Siegmarem Gabrielem a bavorským premiérem Horstem Seehoferem, který vede Křesťanskosociální unii (CSU), sesterskou stranu kancléřčiny CDU. Gabriel kancléřství opustil asi po 90 minutách, po další půlhodině odešel i Seehofer.

Gabriel již dříve podpořil jako kandidáta současného ministra zahraničí Franka-Waltera Steinmeiera, kterého podle informací deníku Bild am Sonntag nechtějí Merkelová se Seehoferem.

V případě kancléřčiny Křesťanskodemokratické unie (CDU) média spekulují o ministrovi financí Wolfgangu Schäublem, ústavním soudci Adreasi Vosskuhleovi či předsedovi Spolkového sněmu Norbertu Lammertovi.

Témata:  Německo Joachim Gauck

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.