Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kyjev přejmenoval bulvár na Bulvár Václava Havla

Ukrajina, ilustrační foto
Ukrajina, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Kyjev - Jeden z městských bulvárů Kyjeva se přejmenuje na počest Václava Havla, rozhodli o tom dnes zastupitelé ukrajinské metropole. Asi pět kilometrů dlouhá ulice leží v Solomenském obvodu v západní části Kyjeva a vznikla v 50. let 20. století.

Havlovo jméno ponese Bulvár Ivana Lepse, pojmenovaný dosud po bolševickém revolucionáři a odboráři lotyšského původu.

Podle listu Ukrajinska pravda měl být bulvár původně nazván jménem posledního komunistického starosty Kyjeva, vědce Valentyna Zhurského.

Proti tomuto jménu se ale postavili místní obyvatelé, kteří loni v prosinci sepsali petici s žádostí pojmenovat bulvár Havlovým jménem. Argumentovali schváleným zákonem, podle něhož mají být na Ukrajině odstraněny všechny monumenty a připomínky komunistického režimu ve veřejném prostoru.

Témata:  Ukrajina Kyjev Václav Havel

Související

Aktuálně se děje

1. dubna 2025 13:08

Tohle se nečekalo. Anna Slováčková a moment, který chce zažít každý umělec

Anna Slováčková bojuje se zákeřnou rakovinou, ale zároveň se snaží pokračovat i v normálním osobním i pracovním životě. Jejím posledním počinem v hudební kariéře je duet s rapperem Lipem. Právě on nyní prozradil, jak se písničce daří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy