Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německá policie zatkla syrského uprchlíka, měl u sebe materiál na výrobu bomb

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: AutoRoad.cz **www.autoroad.cz**

Berlín - Německá policie zadržela 20letého syrského uprchlíka, který patří k sympatizantům Islámského státu (IS). Podle žalobce ve Stuttgartu se pokusil dostat do Dánska s materiály, z nichž lze vyrobit bombu.

Prokuratura zatím nezjistila, zda mladík udržoval kontakt se členy IS mimo území Německa. Podezřelý muž, jehož jméno nebylo zveřejněno, v Německu již určitou dobu pobýval. Není zatím jasné, kdy do země vstoupil a jestli dostal azyl.

Mluvčí žalobců uvedl, že strážci zákona uprchlíka zatkli v neděli v jihoněmeckém městě Ulm poté, co se mu o den dříve nezdařil pokus přejít do Dánska.

V říjnu se v cele oběsil Syřan Džábir Bakr, který byl zřejmě napojený na IS a který připravoval teroristický útok na letiště v Berlíně.

Témata:  Německo uprchlíci Islámský stát policie Německo

Související

Aktuálně se děje

27. srpna 2025 10:57

Hana Zagorová (†75) je stále v jejich hlavách. Kdo přišel uctít její památku na Vyšehrad?

Tři roky v úterý uplynuly od smrti Hany Zagorové, která je pochována na vyšehradském hřbitově v Praze. Logicky tam včera bylo rušno, uctít památku slavné zpěvačky přišel její manžel Štefan Margita. A nebyl sám. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy