Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Itálii zatkli bosse mafie, který byl šest let na útěku

Vlajka Itálie
Vlajka Itálie
Foto: Pixabay

Řím - V italském městečku Rosarno byl dnes ráno zatčen Marcello Pesce, boss kalábrijské mafie 'Ndrangheta. Patřil k nejhledanějším zločincům v zemi, na útěku byl šest let.

Podle listu Corriere della Sera je tento 52letý mafián posledním unikajícím členem rodinného klanu, proti němuž kalábrijská policie řadu let zaměřuje boj s organizovaným zločinem.

Pescemu se v minulosti podařilo uniknout zatčení při zátahu policie v roce 2010. Za účast ve zločineckých aktivitách mafie byl odsouzen k 16 letům vězení. Obvinění se týkají mimo jiné vraždy a ilegálního obchodu s drogami.

Policie mafiána zadržela za úsvitu v jednom bytě, když spal. Nebyl ozbrojený a nekladl žádný odpor. Spolu s ním byli zatčeni ještě dva další muži.

Témata:  Itálie mafie

Související

Aktuálně se děje

1. února 2026 13:42

31. ledna 2026 19:17

Vévodkyně Kate má na své straně tajnou zbraň královské rodiny

Vévodkyně Sophie z Edinburghu se v posledních letech vypracovala v jednu z nejdůležitějších postav britské monarchie. 20. ledna oslavila 61. naroteniny a je stále častěji označována za „tajnou zbraň“ královské rodiny. Její význam podtrhuje zejména hluboké přátelství s princeznou Kate, kterému odborníci přisuzují klíčovou roli pro stabilitu budoucího královského páru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy