Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Soud vynesl rozsudek nad manželkou Deppa, falšování dokumentů přiznala

Johnny Depp
Johnny Depp
Foto: iCelebZ.com

Brisbane - Amber Heardová (29), manželka Johnnyho Deppa, dnes před soudem v Austrálii přiznala falšování dokumentů, aby mohla do země dovézt dva yorkšírské teriéry. Hrozilo jí až deset let ve vězení, nakonec ale vyvázla jen s velmi mírným trestem.

Heardová v květnu 2015 podle obžaloby do země přiletěla za manželem soukromým letadlem se dvěma yorkšírskými teriéry Boo a Pistol, aniž pro své miláčky měla příslušné povolení. Ministr zemědělství Barnaby Joyce pohrozil Heardová utracením psů, a proto herečka Austrálii urychleně opustila.

Právní zástupce Heardové soudu řekl, že jeho klientka neměla v úmyslu lhát ve svém příletovém prohlášení a neuvést, že má na palubě soukromého letadla zvířata. Ve skutečnosti podle Kirka jenom trpěla časovým rozdílem a předpokládala, že její asistenti se o odpovídající dokumenty postarali. Žalobce nicméně před soudem uvedl, že neznalost a únava nejsou omluvou, neboť "zákon platí pro každého".

Austrálie má přísné předpisy požadující karanténu pro přivážená zvířata. Odlehlý kontinent má jedinečnou flóru a faunu a obává se zavlečení chorob.

Soudkyně se ale rozhodla Heardovou odsoudit jen k "měsíci dobrého chování". Pokud jeho podmínky poruší, bude muset zaplatit pokutu 1000 australských dolarů. O jaké podmínky, které bude muset Heardová měsíc dodržovat, se jedná, australská média zatím neupřesnila.

Témata:  Austrálie Johnny Depp

Související

Aktuálně se děje

9:27

Karel Šíp ví jen o dvou lidech, kteří to dělají jinak. A dělají si to těžké

Karel Šíp je veřejností vnímán především jako moderátor a bavič, ale velkou kapitolou v jeho životě je i hudba. Šíp se jí původně věnoval jako muzikant, dnes už jen píše písňové texty. A dělá to tou jednodušší cestou. Sám ví jen o dvou lidech, kteří si to dělají "složité".

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Grónsko

Analýza

Co bude s Grónskem? Dánové dříve dali USA volnou ruku, nátlak ale trpět nebudou

Grónsko, největší ostrov světa, se ocitlo v centru neobvyklé globální pozornosti. Rétorika prezidenta Donalda Trumpa o jeho možném začlenění pod Spojené státy vzbudila obavy mezi spojenci. Ačkoli bezpečnostní argumenty nejsou v kontextu Arktidy bezdůvodné, posílení americké národní bezpečnosti by mělo vycházet ze spojenectví a důvěry, nikoliv z nátlaku. Grónsko může být klíčovým partnerem, ne cílem agrese.