Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šéf britských labouristů Corbyn varoval před extremismem

Londýn
Londýn
Foto: Pixabay

Praha - Lídr britských labouristů Jeremy Corbyn varoval před vzestupem extremismu v Evropě. Podle něj se levice musí proti extremismu sjednotit a vést obyvatele k lepším životním podmínkám.

"Právě my musíme nabídnout skutečnou politickou alternativu," řekl Corbyn na pražském sjezdu Strany evropských socialistů (PES), který dnes končí. Na jeden z dotazů z pléna se Corbyn velmi rezervovaně postavil k možnosti opakovat ve Velké Británii referendum, v němž lidé rozhodli o vystoupení ostrovní země z Evropské unie.

Labouristé si takový výsledek všelidového hlasování nepřáli, připomněl jejich lídr. "Byl výsledkem nátlaku pravice, která chtěla, aby se (referendum) uskutečnilo," uvedl. Nyní sice lze podle Corbyna říci, že se jednalo o omyl, ale tázal se, jaký signál by to vyslalo voličům.

"Myslím, že ho (výsledek referenda) musíme akceptovat," uvedl Corbyn. Británie musí mít podle něho nadále dobré vztahy s Evropou a chránit práva a podmínky pracujících.

V souvislosti s vzestupem extremismu v Evropě mluvil lídr labouristů o pocitech lidí, kteří podle něho soudí, že zůstávají za nynější rostoucí globalizace pozadu. Přitom se podle Corbyna mylně domnívají, že třeba problém nezaměstnanosti působí migranti. Poukazoval na rozevírání nůžek mezi chudými a bohatými a na stagnující nebo klesající životní úroveň.

Témata:  Jeremy Corbyn Velká Británie extremismus

Související

Aktuálně se děje

27. července 2026 11:58

Policie už ví, kdo se pokusil o vraždu na benzince v Hrádku nad Nisou

Málo vídaný počin se povedl kriminalistům z pracovní skupiny Tempus. Objasnili totiž dlouhodobě nevyřešený případ pokusu o vraždu, ke kterému došlo v Hrádku nad Nisou v roce 2007. Věc je nicméně promlčena, takže pachatel unikne spravedlnosti. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy