Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čech čelí podezření z vraždy na území Finska: Prý ubodal průvodkyni, pak utekl do divočiny

Vlajka Finska
Vlajka Finska
Foto: Pixabay

Helsinky - Čech (35) čelí podezření, že za polárním kruhem na území Finska zabil nožem svou britskou přítelkyni (25), která tam pracovala jako průvodkyně pro cestovní kancelář Santa Safari.

Čech prý po svém činu uprchl do zasněžené divočiny, při pátrání, do kterého se zapojily policejní vrtulníky i psi husky, byl však nalezen. Uvedly to dnes britské listy The Sun a Metro. Podle deníku The Guardian finská policie již vzala Čecha do vazby.

"Náš tým úzce spolupracuje s finskou policií a příslušnými úřady, aby podpořil probíhající vyšetřování," uvedl mluvčí společnosti Santa Safari.

Britka zemřela na následky bodných zranění ve finské obci Kuttanen v sobotu. Předtím pracovala jako průvodkyně pro turisty, kteří do této laponské oblasti ležící 240 kilometrů severně od polárního kruhu přijeli na setkání se Santa Clausem.

Témata:  Češi vražda Finsko

Aktuálně se děje

27. srpna 2026 11:23

Lela Ceterová už začala rozprodávat i své oblečení

Influencerka Lela Ceterová se po rozchodu se svým partnerem Karlosem Vémolou rozhodla řešit svou finanční situaci rozprodejem osobního šatníku. Věci ze své sbírky značkového oblečení a doplňků se rozhodla nabídnout veřejnosti.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.