Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Americký nejvyšší soud zastal Samsungu ve sporu s Apple

Samsung
Samsung
Foto: Pixabay

Washington - Nejvyšší soud USA se v patentovém sporu mezi výrobci chytrých telefonů Apple a Samsung Electronics postavil na stranu jihokorejské společnosti Samsung.

Osmičlenné plénum soudu dnes jednomyslně zamítlo rozsudek nižší soudní instance, podle nějž měl Samsung americkému konkurentovi za okopírování některých designových prvků jeho telefonů iPhone zaplatit 399 milionů dolarů (zhruba deset miliard Kč).

Soudci nejvyššího soudu rozhodli vrátit případ zpět nižšímu soudu k novému projednání. Podle jejich jednotného stanoviska nemusí Samsung zaplatit Applu všechny zisky, které vydělal z 11 modelů telefonů, jejichž prvky údajně okopíroval. Tyto prvky jsou podle soudu jen drobné součásti celého přístroje.

Samsung a Apple vedou více než pět let po celém světě soudní spory, v nichž se vzájemně obviňovaly z porušování patentů pro chytré telefony a tablety. V roce 2014 se firmy dohodly na ukončení patentových sporů ve všech zemích s výjimkou Spojených států.

Apple u soudů v USA většinou vyhrával a před rokem odvolací soud rozhodl, že Samsung musí Applu zaplatit vysoké odškodné za porušování patentových práv.

Témata:  Apple Samsung USA

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.