Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vlna znásilnění v Evropě: Německo i Švédsko řeší problém s migranty

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Bochum (Německo)/Uppsala (Švédsko) - Policie ze západoněmecké Bochumi zadržela 31letého uprchlíka z Iráku, kterého podezřívá ze sexuálně motivovaných útoků na dvě čínské studentky. Podobný případ řeší i Švédsko.

Podle žalobce muže usvědčují stopy DNA, napsala dnes agentura AP. Migrant ale vinu popírá, informovala agentura Reuters. V krátké době jde o druhý podobný případ.

Muž je vyšetřován pro napadení a pokus o znásilnění 21leté Číňanky v srpnu a pro znásilnění 27leté Číňanky v listopadu.

Iráčan, jehož jméno média neuvádějí, patří mezi žadatele o azyl. Do Německa přišel loni se svou ženou a dětmi.

Švédské úřady dnes obvinily pět afghánských chlapců, že v říjnu v Uppsale znásilnili jiného nezletilého Afghánce. Dva podezřelí přiznali některá tvrzení obžaloby, ale nikoli spáchání trestného činu.

Všichni Afghánci přišli do této skandinávské země bez doprovodu a žádají o azyl, informovala agentura AP.Podezřelí jsou podle prokurátora ve věku 16 až 17 let. Jejich údajná oběť je mladší 15 let.

Témata:  Německo uprchlíci Švédsko

Související

Aktuálně se děje

25. února 2026 19:34

Galavečer Českého lva hudebně doprovodí skladatel Adrián Čermák

Hudební rámec pro letošní slavnostní předávání cen Český lev, které 14. března nabídne v přímém přenosu z Kongresového centra Praha Česká televize na ČT1, vytvoří slovenský skladatel nejen filmové hudby Adrián Čermák. Diváci se mohou těšit na hudební doprovod vycházející z Čermákových zkušeností s filmovou a scénickou hudbou, který pracuje s atmosférou, emocemi a rytmem slavnostního večera a propojí elektronické prvky s živou interpretací samotného autora na klávesy. Na pódiu se během večera spojí s DJkou působící zejména na berlínské scéně Dariou Krylosovou aka DDK.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy