Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pravděpovobně islamistky zabily v Nigérii 30 lidí

Islamisté z Boko Haram
Islamisté z Boko Haram
Foto: Twitter

Madagali (Nigérie) - Nejméně 30 lidí bylo dnes zabito a dalších 67 osob utrpělo zranění při sebevražedném bombovém útoku ve městě Madagali na severovýchodě Nigérie.

Informoval o tom podle agentury AP mluvčí armády. Úřady viní z masakru islamisty z organizace Boko Haram.

Na opačných koncích rušného tržiště v Madagali se ráno odpálily dvě sebevražedné atentátnice. Místo výbuchu je kousek od lesa Sambisa, kde se ukrývají bojovníci Boko Haram. Útok je podle AP nejspíš odvetou za poměrně úspěšnou vládní ofenzivu proti islamistům.

Boko Haram měsíce Madagali ovládalo, ale loni bylo město osvobozeno. Loni v prosinci poblíž stejného tržiště zaútočily dvě sebevražedné atentátnice a tehdy také zabily 30 lidí. V červnu pak v Madagali extremisté z Boko Haram postříleli na pohřbu 18 osob.

Témata:  Boko Haram Nigérie

Související

Aktuálně se děje

10. ledna 2026 17:29

Babišovi pohrozil jeden z poslanců SPD, že nezvedne ruku pro důvěru vládě

Babišově vládě se možná před lednovým hlasováním o vyslovení důvěry rýsuje problém. Jeden z poslanců koaličního hnutí SPD naznačil, že ještě bude váhat nad tím, zda pro kabinet zvedne ruku. Vadí mu totiž obrat ohledně muniční iniciativy. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy