Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bečvář navštívil české vojáky na základně v Iráku

Náčelník generálního štábu Josef Bečvář
Náčelník generálního štábu Josef Bečvář
Foto: Michal Kalášek, EuroZprávy.cz

Bagdád - Leteckou základnu Balad v Iráku, na které působí česká letecká poradní jednotka, dnes navštívil náčelník generálního štábu české armády Josef Bečvář. Informoval o tom generální štáb prostřednictvím tiskové zprávy.

Ze základny, která leží asi 80 kilometrů severně od Bagdádu, vzlétají ve službách irácké armády české bitevníky L-159 do boje proti radikálům z organizace Islámský stát (IS).

Bečvář dnes vojákům do Iráku dovezl vzhledem k nadcházejícím Vánocům i drobné dárky včetně tří beden s českými potravinami či filmy.

Do Iráku jej doprovodila i delegace poslanců, kteří jsou členy parlamentního výboru pro obranu. Společně pozorovali vzlet letounů českého původu na misi nad Mosulem, který se Iráčané snaží osvobodit z rukou IS. Prohlédli si rovněž zázemí českých vojáků, kteří zahájili na základně Balad poradní činnost letos v srpnu.

Pomoci Čechů si podle Bečváře místní armáda velmi váží. „Úkolem našeho týmu je poradní činnost, protože s tímto letounem máme nejvíce zkušeností. A mohu konstatovat, že i jejich operační nasazení zde v Iráku se daří," uvedl Bečvář.

Témata:  Armáda České Republiky Josef Bečvář

Související

Aktuálně se děje

4:00

Počasí příští týden: Teploty budou skákat o desítky stupňů

Příští týden nás čeká silně proměnlivé počasí. Zatímco v noci a k ránu mohou klesat teploty i pod bod mrazu, během dne naopak budou stoupat až nad 20 stupňů, uvádí ČHMÚ.cz.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Polsko-Běloruská hranice

Evropské státy kvůli Rusku vystupují z Ottawské úmluvy. Aktivisté jsou na nohou

V Evropě dochází k pozoruhodnému a zároveň znepokojivému obratu v otázce mezinárodní bezpečnostní politiky. Pět států sousedících s Ruskem – Finsko, Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litva – oznámilo svůj záměr vystoupit z Ottawské úmluvy, která zakazuje používání protipěchotních min. Tím se tyto země odklání od jednoho z nejvýznamnějších globálních odzbrojovacích dohod posledních dekád. Rozhodnutí vyvolalo silnou kritiku ze strany lidskoprávních organizací.