Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do EU během letošního roku dorazilo 350 tisíc migrantů

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Berlín - Jen letos přišlo ze třetích zemí na území Evropské unie 350.000 migrantů. Počet lidí byl nejvyšší zejména v prvním čtvrtletí.

Dnešnímu vydání německého listu Ruhr-Nachrichten to řekl ředitel evropské pohraniční agentury Frontex Fabrice Leggeri. Celkem 180.000 migrantů do Evropy přišlo přes Turecko a 170.000 z Libye a Egypta přes Středozemní moře.

Počet lidí přicházejících do EU z Turecka byl vysoký především v prvních třech měsících letošního roku. Po uzavření takzvané balkánské stezky a dojednání dohody EU s Ankarou se počet migrantů na této trase výrazně snížil, uvedl Leggeri. "Naše spolupráce s Tureckem je vynikající," dodal.

Naproti tomu počet migrantů připlouvajících do Evropy přes Středozemní moře z Libye a částečně také z Egypta se od té doby o dvacet procent zvýšil, uvedl šéf Frontexu.

Témata:  uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

19. ledna 2026 9:13

Tragédie v Jičíně. Hádka skončila smrtí, cizinec čelí obvinění

Policie obvinila devětačtyřicetiletého cizince z ublížení na zdraví s následkem smrti. Podle kriminalistů měl pod vlivem alkoholu způsobit družce při hádce bodné poranění, jemuž žena nakonec podlehla. Muži hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy