Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V pařížském metru zemřel Brit předvádějící kaskadérské kousky

Paříž, ilustrační foto
Paříž, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Paříž - Britský vyznavač parkouru Nye Newman (17) zemřel v Paříži při nehodě v metru na Nový rok. Příčina jeho smrti prozatím není známá.

Oznámili to dnes podle britského tisku jeho přátelé. Zdůraznili však, že se tak nestalo během jízdy na vagonech podzemky.

Parkour spočívá v překonávání různých překážek v okolním prostředí - zdí, skal, zábradlí a podobně. Provozovat se dá ve městě i na venkově.

Nye Newman se svému koníčku věnoval v zemích po celém světě. Den před smrtí na svém facebooku napsal, kde všude své odvážné kousky uskutečnil - mimo jiné v Řecku, Maroku, Itálii, Hongkongu i Česku.

Témata:  Paříž úmrtí Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

19. května 2026 10:01

Britská armáda odhalila identitu člena, který tragicky zahynul ve Windsoru

Nové podrobnosti o úmrtí člena britské armády během jezdecké show ve Windsoru se objevily v ostrovních médiích. Pád z koně nepřežila čtyřiadvacetiletá vojačka, která se v minulosti zúčastnila i korunovace krále Karla III. Není tedy divu, že panovník na smutnou zprávu také reagoval.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy