Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Co se dělo po amerických volbách v Rusku? Zpráva tajné služby ukázala zajímavé věci

Volby USA
Volby USA
Foto: Pixabay

Washington/Moskva - Nedávné prezidentské volby v USA měly dohru i v Rusku. Zatímco vítězný Donald Trump slavil a poražená demokratická kandidátka Hillary CLintonová nesla neúspěch velmi těžce, ruské špičky její prohru pořádně oslavily.

Ruské vládní špičky bujaře oslavily porážku demokratické prezidentské kandidátky Hillary Clintonové. Vítězství Donalda Trumpa vnímaly jako geopolitické vítězství Moskvy.

Vyplývá to ze zprávy rozvědek, která se opírá o komunikaci ruských činitelů. Informoval o tom deník The Washington Post.

Oslavy ruských státních činitelů včetně těch, kteří podle tajných služeb věděli o kybernetické kampani s cílem ovlivnit americké prezidentské volby, přispěly k hodnocení rozvědek, že úsilí Moskvy bylo přinejmenším zčásti zaměřené na pomoc Trumpovi v jeho cestě do Bílého domu, uvádí deník.

Zprávu ve čtvrtek tajné služby předaly prezidentu Baracku Obamovi a podle The Washington Post má přes padesát stránek. Předpokládá se, že činitelé tajných služeb s dokumentem na dnešní schůzce seznámí i budoucí hlavu státu Donalda Trumpa. 

Témata:  volby v USA Rusko Donald Trump

Související

Aktuálně se děje

22. července 2026 12:50

Vítězka Zrádců Nicole pár dní před svatbou přiznává: Jsem nejvěrnější z Věrných

Vítězka úvodní série pořadu Zrádci si plnými doušky užívá zář reflektorů, do kterých se ale jejímu partnerovi nikdy příliš nechtělo. O jeho identitě se proto dlouhou dobu vedly pouze dohady. Nakonec se však osmadvacetiletá Martina Nicole Šáchová rozhodla svého partnera odhalit jen pár dnů před svatbou a od té doby s ním čas od času vyrazí na společenskou akci.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy