Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Může se Rusko stát spojencem USA? Demokraté i republikáni mají pochyby

Bílý dům, Washington D.C., USA
Bílý dům, Washington D.C., USA
Foto: Pixabay

New York - Budoucí prezident USA Donald Trump chce dobré vztahy mezi Washingtonem a Moskvou. Republikánští i demokratičtí představitelé sněmovního výboru pro tajné služby ovšem pochybují, že půjde o skutečné přátelství.

Dnes o tom informovala agentura Reuters. Trump během své kampaně sliboval, že jako prezident zlepší vztahy s Moskvou.

Přední republikánští i demokratičtí členové sněmovního výboru ale vyslovili pochybnosti, zda se Rusko může vůbec stát spojencem USA. Republikánský předseda výboru Devin Nunes řekl stanici Fox News, že by takové přátelství uvítal, ale neví, zda je možné.

Demokratický poslanec Adam Schiff řekl, že by takové přátelství bylo skvělé. "Není ale realistické a my nesmíme mít zamlžený pohled a musíme se na to dívat střízlivě," dodal na adresu Rusů.

Témata:  Donald Trump USA Rusko

Související

Aktuálně se děje

28. dubna 2026 16:02

Pořád jsem to já. Agáta Hanychová popsala, jak se s věkem mění

Jedna z našich velmi výrazných celebrit je o rok starší. Agáta Hanychová v úterý slaví jednačtyřicáté narozeniny. Fanouškům prozradila, čím ji obdaroval manžel. Zmínila se jim také o tom, že není dokonalá. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Velryba uvízla na mělčině na pobřeží Baltského moře

Velryba Timmy je na cestě domů. Záchranářům se ho povedlo vyprostit

Záchranáři v Německu v úterý dosáhli významného pokroku při snaze o vysvobození uvízlého plejtváka dlouhoploutvého. Zvíře, kterému média přezdívají Timmy, se podařilo úspěšně navést do speciálně upraveného člunu, který by ho měl převézt do hlubších vod. Tato operace představuje další pokus o záchranu tvora, jehož boj o přežití sleduje německá veřejnost již několik týdnů.