reklama

Podle egyptských zdrojů citovaných agenturou AP najel do hlídky před policejní stanicí. Popelářský vůz byl naložen výbušinami. Na místě byli ozbrojenci v černých maskovacích oblecích, kteří po výbuchu na policisty začali střílet.

Třípatrová budova policejní stanice ve městě Aríš byla vypálena a podle úřadů bylo z jejích trosek vytaženo devět těl. Není ale jasné, zda jsou to všechny oběti. Zranění byli převezeni do nemocnice.

Dva z policistů na hlídce útok přežili. Popelářský vůz byl ukraden před několika dny, k činu se zatím nikdo nepřihlásil. Atentát ale připomíná podle AP útoky, k nimž se v minulosti přihlásil Islámský stát (IS).

V celém Egyptě je podle MZV ČR nadále třeba dbát zvýšené opatrnosti, respektovat pokyny egyptských bezpečnostních složek a zcela se vyhýbat jakýmkoliv veřejným shromážděním, případně demonstracím.

Bezpečnostní situace v turistických letoviscích na kontinentálním pobřeží Rudého moře a na jižní Sinaji, jako např. v Hurghadě, Marsa Alam či Šarm aš-Šajchu, je v současné době klidná. MZV však mimo výletů organizovaných turistickými kancelářemi nedoporučuje jakékoliv individuální cestování po Sinajském poloostrově. MZV také výslovně varuje před jakýmikoliv cestami do severní části Sinajského poloostrova.

reklama