Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Stíhačka během cvičení omylem střílela na vlastní pozorovací věž

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: af.mil **www.af.mil**

Oslo - Norská stíhačka F-16 během cvičení omylem střílela na pozorovací věž své vlastní armády. Incident, který se stal již před dvěma týdny, se vyšetřuje.

Dva stíhací stroje F-16 nacvičovaly útok na pozemní cíl na neobydleném ostrově Tarva, když jeden z nich z dosud neznámých důvodů zahájil střelbu rychlopalným dělem M61 Vulcan o kalibru 20 milimetrů.

Pilot třem vojákům v kontrolní věži připravil pernou chvilku, protože kanón je s to vystřelit sto ran za vteřinu. Sprška střel dopadla do těsné blízkosti stavby.

Cílem nechtěné střelby se věž stala již v roce 2009, kdy projektily dokonce pozorovatelnu zasáhly. Ani tehdy ale nikdo neutrpěl zranění.

Témata:  Norsko F-16 U.S. AIR FORCE

Související

Aktuálně se děje

8:18

Metro B nejezdilo kvůli technické závadě. Problémy se podařilo vyřešit

Metro v úterý brzy ráno nejezdilo v části linky B. Příčinou omezení provozu byla technická závada na trakčním vedení. Pražané museli do tramvají či autobusů. Od půl sedmé je provoz obnoven. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy