Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čína bojuje se smogem. Úřady zatkly stovky osob

Peking
Peking
Foto: Pixabay

Peking - Čína vedle boje s korupcí vyhlásila též válku proti znečistění. Úřady loni zatkly 720 osob a Peking v roce 2016 udělil pokuty dosahující v přepočtu 21,8 milionu dolarů za porušování zákonů na ochranu životního prostředí.

Kvůli obavám o životní prostřední vláda v Pekingu zamítla jedenáct projektů v hodnotě dosahující v přepočtu zhruba 14 miliard dolarů, uvedla oficiální tisková agentura Nová Čína.

Minulý týden vyhlásil Peking vysoký stupeň varování proti smogu, který přiměl obyvatele nevycházet z domů, pokud to nebylo naprosto nutné.

Čína už třetím rokem vede boj proti znečištění, v jehož rámci se snaží napravit škody napáchané na svém vzduchu, půdě a vodě po desetiletích rychlého ekonomického růstu.

Témata:  Čína smog ekologie

Související

Aktuálně se děje

21. května 2026 8:33

Ukončení provozu TV Barrandov je na spadnutí. Postupuje se podle zákona

Blíží se konec televize Barrandov, které v očích veřejnosti proslavil především Jaromír Soukup? Všechno tomu nasvědčuje poté, co konkurzní správce představil své řešení situace, v níž se společnost ocitla. Firma je v konkurzu od dubna. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy