reklama

Monsignor Carlo Liberati, italský arcibiskup, v souvislosti s rostoucím počtem zadržovacích středisek otevíraných v Evropě, varoval, že jde o způsob, jakým by se islám mohl brzy stát hlavním náboženským proudem.

„Za 10 let budeme všichni muslimové – a to kvůli naší hlouposti. Itálie a Evropa žijí pohanským a ateistickým způsobem života. Dělají zákony, které jdou proti Bohu a vyznávají pohanské tradice. Tento morální a náboženský úpadek podporuje islám,“ cituje slova duchovního server Express.

„Máme slabou křesťanskou víru. Církev v dnešní době nefunguje dobře a semináře jsou prázdné. Farnosti jsou to jediné, co ještě funguje. Potřebujeme opravdový křesťanský život. To vše otevírá cestu k islámu. Kromě toho mají děti a my ne. Jsme v plném ústupu,“ varuje Liberati.

Liberati tvrdí, že touha Itálie pomáhat lidem jiné národnosti způsobuje, že je země na mizině a že lidé chudnou. „Pomáháme neprodleně těm, kteří přichází zvenčí a zapomínáme na mnoho chudých a starých Italů, kteří jedí odpadky. Potřebujeme politiky, kteří se v první řadě postarají o Italy. O naše mladé lidí a nezaměstnané,“ myslí si.

„Jsem demonstrant. Kdybych nebyl kněz, demonstroval bych na náměstích. Jaký má smysl přijmout mnoho migrantů, kteří místo poděkování za jídlo, které jim dáváme, vše prostě vyhodí, tráví hodiny se svými mobilními telefony a dokonce vyvolávají nepokoje?“ zlobí se Liberati, který dokonce obvinil katolickou církev, že daruje příliš mnoho peněz novým migrantům.

„Dát peníze na migranty bloumající po městě je nejen špatné, ale morálně škodlivé, protože podporujeme jejich chování a oni si na to zvyknou. Nemluvě o tom, že je krmíme. Myslím, že to někdy způsobuje vznik sítě žebráků. Vzpomínám si, že můj otec pracoval velmi tvrdě jako migrant v Austrálii, abych mohl jít do semináře. Takže on sám na vlastní kůži zažil nepohodlí chudoby a vznešenou ctnost vděčnosti,“ dodal duchovní.

reklama