Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Thajsko postihly masivní záplavy, vyžádaly si 40 obětí

Thajští vojáci
Thajští vojáci
Foto: Tereza Váchová, EuroZprávy.cz

Bangkok - Počet obětí záplav na jihu Thajska stoupl na 40 a v regionu, který se zaměřuje na produkci kaučuku a turistiku, se očekávají v příštích dnech další deště.

Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informace úřadu pro prevenci a zmírňování následků katastrof.

Trvalé deště přišly v období, které je obvykle obdobím sucha, a vyvolaly záplavy na celém jihu. Přerušily silniční i železniční spojení, ohrožují zemědělskou úrodu a týkají se asi 1,6 milionu lidí.

"Nejhorší není za námi. Očekáváme tento týden další déšť, zatímco úklidové práce pokračují v místech, kde voda ustoupila," řekl agentuře Reuters šéf úřadu Chatchai Promlert. Meteorologický úřad na svých internetových stránkách uvedl, že další déšť má přijít v pondělí.

Období dešťů je v Thajsku obvykle od června do listopadu. Záplavy, které začaly 1. ledna, přišly po neobvykle silných deštích v této sezoně.

Témata:  Thajsko povodně déšť

Aktuálně se děje

24. srpna 2026 20:09

Jak žije legendární fotbalista Antonín Panenka po smrti dcery?

Fotbalová legenda Antonín Panenka se zúčastnil slavnostního křtu knihy zaměřené na mistrovství světa ve fotbale, jejímž autorem je Zdeněk Pavlis. Panenka na akci vystupoval v roli jednoho z kmotrů nové publikace. Během události se setkal se svými bývalými spoluhráči a vyzkoušel si také kyslíkovou terapií.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy