Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Omán přijal na základě žádosti Baracka Obamy deset lidí propuštěných z Guantánama

Barack Obama, prezident USA
Barack Obama, prezident USA
Foto: usa.gov

Maskat - Omán přijal na základě žádosti amerického prezidenta Baracka Obamy deset lidí, kteří byli propuštěni z Guantánama. Osud věznice pro údajné teroristy zůstává otevřený, nastupující šéf Bílého domu Donald Trump ji ale patrně zachová.

Na Guantánamu bylo donedávna ještě 55 vězňů a Spojené státy před několika dny oznámily, že 19 z nich bude propuštěno v nejbližších době.

Předpokládalo se, že by mohli ze základny odjet dřív, než Obama odejde z Bílého domu. Trumpovi úřad předá 20. ledna.

Obama při nástupu do funkce v roce 2009 tvrdil, že nechá věznici do roka zavřít, ale nepodařilo se mu to ani za osm let. Trump chce věznici dál používat.

Témata:  U.S. Base Guantanamo 1 Omán Barack Obama

Související

Aktuálně se děje

4:04

Měsíční předpověď počasí. Meteorologové naznačili, jak bude do poloviny května

Teprve sice začala poslední dubnová dekáda, ale meteorologové už mají tušení, jak bude do poloviny května. Úplně skvělé zprávy pro nás nemají, protože teploty nebudou šplhat moc vysoko. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy