Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čecha zabil v Rakousku elektrický proud

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Vídeň - Ve čtvrtek večer zemřel na severu Rakouska český řidič kamionu, zabil ho elektrický proud.

Čech (46) vyjížděl v obci St. Georgen an der Gusen s nákladem z místní továrny. U výjezdu ze závodu zastavil, aby zavřel zadní dveře nákladního prostoru.

Vyšplhal přitom na návěs a když se narovnal, dotkl se vedení vysokého napětí.

O něco později ho objevil jeden z jeho kolegů, muži však již nemohl pomoci.

Témata:  úmrtí Čechů v zahraničí Rakousko energetika

Související

Aktuálně se děje

28. dubna 2026 4:00

Květnová předpověď počasí. Meteorologové nastínili, jaký bude následující měsíc

Poslední dny zbývají z letošního dubna, už v pátek se rozběhne květen. Není tak divu, že meteorologové už tuší, jak v Česku bude po většinu následujícího měsíce. Prozradili to v nejnovějším měsíčním výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Velryba uvízla na mělčině na pobřeží Baltského moře

Velryba Timmy je na cestě domů. Záchranářům se ho povedlo vyprostit

Záchranáři v Německu v úterý dosáhli významného pokroku při snaze o vysvobození uvízlého plejtváka dlouhoploutvého. Zvíře, kterému média přezdívají Timmy, se podařilo úspěšně navést do speciálně upraveného člunu, který by ho měl převézt do hlubších vod. Tato operace představuje další pokus o záchranu tvora, jehož boj o přežití sleduje německá veřejnost již několik týdnů.