reklama

Úřady provincie Pescara dnes oznámily, že nejméně 23 lidí se stále pohřešuje. Záchranáři navzdory velkému vyčerpání v pátrání hodlají dále intenzivně pokračovat, dokud nebudou nalezeni všichni pohřešovaní.

Počet pohřešovaných se odvozuje od počtu hostů hotelu a jeho zaměstnanců. Lavina na hotel Rigopiano, v němž bylo přes 30 lidí, spadla ve středu krátce po zemětřesení, které zasáhlo střední Itálii.

V noci se podařilo z hotelu vyprostit dvě ženy a dva muže. Záchranáři se k nim prokopali pomalým tempem z obav, aby nezasypali vzduchové kapsy, které ve zřícené stavbě zůstaly. V pátek byly zachráněny čtyři děti a jedna žena, dvě osoby si život zachránily, protože ve chvíli, kdy spadla lavina, byly před hotelem.

V noci na dnešek byla také vytažena těla dvou mrtvých žen a ráno pak mrtvého muže, což zvyšuje počet nalezených obětí neštěstí na pět. Dva mrtví byli odvezeni už dříve.

K záchranné operaci v troskách hotelu zavaleného lavinou v Itálii se dnes připojila také skupina afrických žadatelů o azyl ze Senegalu a Guineje. Mladíci již dva roky dobrovolně pomáhají Červenému kříži při tvorbě logistického zázemí, uvedla mluvčí italského Červeného kříže Enza D'Alessandroová.

"Zeptali se, zda by nemohli podat pomocnou ruku," řekla D'Alessandroová s tím, že pomáhali při stavbě stanu pro záchranné týmy, kde mohou jejich členové odpočívat a zotavovat se. Afričtí mladíci budou také pomáhat s vařením a pomáhat, kde se dá.

Podle 20letého Barryho Misbaoua je situace pro ně obtížná. "Nejsme zvyklí na takovou zimu, ale to je život. Musíme dělat to, co je v našich silách, protože je dobré pomáhat lidem, zvláště obětem," řekl agentuře AFP.

reklama