reklama

Silnice byla neprůjezdná několik hodin. "Kamion se převrátil u obce Piaski a z vozu se vysypaly tankové náboje," uvedla zpravodajská televize TVN 24. "Z předběžných zjištění vyplývá, že řidič dostal smyk, ztratil vládu nad vozem a sjel ze silnice," řekla Kamila Wydrychová z policejního velitelství v blízkém městě Zielona Góra.

Policie na místě vytyčila bezpečnostní zónu v okruhu 200 metrů od havarovaného kamionu, zatímco munici překládali polští ženisté a američtí vojáci.

"Žádné nebezpečí nehrozí, v okolí nejsou žádné budovy," ujistil mluvčí hasičů Dariusz Szymura. Řidič a jeho spolujezdec z kamionu byli podle něj ošetřeni na místě, jeden z nich byl převezen do nemocnice.

Kamion s municí jel do posádky ve městě Žagań (Zaháň), kde se nalézá několik stovek amerických vojáků z tankové brigády. Tu vyslal do Evropy tento měsíc ještě předchozí prezident Barack Obama.

Američané dorazili do Polska jako první západní kontingent, který bude na východním křídle NATO trvale rozmístěn. Část z nich se má později přemístit do Pobaltí, další do Bulharska a Rumunska a týlová jednotka do Německa.

reklama