Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Chile pustoší nejničivější požáry v historii, země prosí o pomoc

požár
požár
Foto: Pixabay

Santiago de Chile - Rozsáhlé požáry v Chile zničily od pátku už přes 100 tisíc hektarů lesa. Ministr zemědělství Carlos Furche uvedl, že pomoc posílají Španělsko, Mexiko a Peru.

Vlnu lesních požárů zhoršuje pokračující sucho a teploty kolem 40 stupňů Celsia.

Nejhůře postižená je ale oblast O'Higgins v jižní a centrální části země. Tady požáry ničí domy, pastviny, a decimují stáda dobytka. Chilská vláda už proto požádala o mezinárodní pomoc.

Témata:  Chile požáry

Související

Aktuálně se děje

17. února 2026 10:01

Ideál tam byl, ale vytratil se. Stropnický promluvil o dnešním hnutí ANO

Možná si ještě vzpomínáte na billboardy, na nichž Andreji Babišovi sekundoval Martin Stropnický. Známý herec a diplomat byl svého času součástí hnutí ANO. Dnes už to neplatí. Co Stropnický říká na dnešní českou politiku? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Jesse Jackson

Jesse Jackson zemřel. Amerika přišla o nejslavnějšího pastora současnosti, proslavil se bojem za rovnoprávnost

Ve věku 84 let v úterý ráno pokojně zemřel Jesse Jackson, jedna z nejvýznamnějších postav amerického hnutí za občanská práva a zkušený politik, který zásadně ovlivnil podobu moderních Spojených států. Smutnou zprávu potvrdila jeho rodina v prohlášení, v němž ho označila za „vůdce-služebníka“, který zasvětil svůj život boji za utlačované, přehlížené a ty, jejichž hlas nebyl slyšet. Jacksonův odchod znamená konec jedné velké éry amerického aktivismu.