Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Chile po třech letech vyhostí muže, který zabil expřítelkyni. Její tělo se nikdy nenašlo

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

Po více než tříletém úsilí francouzské prokuratury zahájila chilská policie proces vyhoštění 29letého Nicolase Zepedy, který je obviněn z vraždy své japonské expřítelkyně ve francouzském Besançonu. Tehdy 21letá Narumi Kurosakiová zmizela v roce 2016 a vyšetřovatelé se domnívají, že ji Zepeda zabil ze žárlivosti. Její tělo se nikdy nenašlo.

Zatímco v Chile případ nevzbudil větší zájem, ve Francii a Japonsku ho bedlivě sledují, napsala agentura AFP.

Chilská policie Zepedu již dříve převezla do města Vina del Mar asi 120 kilometrů západně od metropole, kde byl držen v domácím vězení. Ještě dnes by ho pak měli odvézt na letiště v Santiagu, tam ho předat francouzským zástupcům, kteří společně s ním odpoledne místního času odletí do Paříže.

Narumi Kurosakiová studovala na univerzitě v Besançonu ve francouzských Alpách, zmizela v prosinci 2016 po setkání se Zepedou. Ten byl již zpátky v Chile, když se její zmizení začalo ve Francii vyšetřovat.

Francouzská prokuratura požadovala jeho vydání již delší dobu, spolupráce s chilskými úřady ale zpočátku vázla. V posledních měsících celý proces zkomplikovaly pandemie koronaviru a uzavření hranic.

Nicolas Zepeda je jediným podezřelým v celém případu, po svém příletu do Francie bude převezen do Besançonu, kde se koná proces. "Od zmizení mé milované dcery uplynuly více než tři roky...Modlím se za to, aby byl Nicolas souzen ve Francii, dala bych za to svůj život," uvedla matka Kurosakiové v emotivním dopise, který byl prezentován před soudem v Chile.

Podle vyšetřovatelů odjel Zepeda do Besançonu na začátku prosince roku 2016, aby navštívil svou bývalou přítelkyni. Večer 4. prosince společně vešli do jejího bytu. Jak uvedla francouzská prokuratura, několik studentů tu noc zaslechlo "nářek a pláč", nikdo ale nezavolal policii.

Zepeda, který pochází z bohaté chilské rodiny, se s Kurosakiovou seznámil v Japonsku v roce 2014. V době jejího zmizení ale pár již nebyl spolu a Japonka měla nového přítele. Právě to mělo Zepedu naštvat a Kurosakiové dokonce hrozil ve videu na internetu, které později smazal.

Chilan přiletěl do Francie několik dní před jejím zmizením, půjčil si auto a odjel do Besançonu, aby se s ní setkal, popsali vyšetřovatelé. Po cestě se zastavil v obchodě, kde si koupil zápalky, hořlavou kapalinu a bělidlo. Loni Zepeda za přítomnosti francouzských vyšetřovatelů vypovídal před chilských soudem. Jakýkoli podíl na zmizení Kurosakiové odmítl. Před soudem ve Francii ho bude zastupovat Jacqueline Laffontová, jejímž klientem byl kdysi v korupční kauze i bývalý prezident Nicolas Sarkozy.

Témata:  Chile vražda Francie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.