reklama

"Ne, informace o schůzce dosud nemáme. Telefonní rozhovor se dohaduje, zatím ale nemám podrobnější informace," řekl Peskov.

"To se ještě neposuzovalo," odvětil mluvčí na dotaz, zda se Putin a Trump setkají na bilaterální schůzce, anebo v rámci mnohostranné akce. "Zatím prostě nemá smysl o tom všem jednat. Až bude telefonát a pokud šéfové států shledají účelným sejít se, pak začne příprava (schůzky)," poznamenal kremelský mluvčí.

Peskov dal ve víkendovém rozhovoru v televizi BBC najevo, že schůzku prezidentů obou velmocí nelze čekat v nejbližších týdnech, ale její uspořádání potrvá měsíce.

Za předčasnou dnes Peskov označil myšlenku vytvoření rusko-americké koalice. "Islámský fundamentalismus a terorismus nesporně ohrožuje všechny státy včetně naší země. Hovořit ale o nějakých koalicích je předčasné, protože prezident USA je teprve na počátku seznamování se s agendou. Prostě je nutné počkat, až začnou nějaké kontakty. Dosud k tomu nedošlo," konstatoval Peskov.

Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov mezitím na jiné tiskové konferenci poznamenal, že Moskva vidí mnohé shody "v zásadních otázkách týkajících se cílů zahraniční politiky", jak je Trump vyložil ve svém inauguračním projevu.

reklama