Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ze zasypaného italského hotelu zachránili štěňata, přežila ve vzduchové kapse

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Řím - Italští záchranáří se ještě nevzdali naděje, že jsou pod troskami hotelu Rigopiano zavaleného lavinou živí lidé. Dnes byla nalezena tři živá štěňata, což znamená, že jsou pod masou sněhu vzduchové kapsy.

Tři štěnata jsou místní rasy abruzzský pastevecký pes a jejich stav je podle veterinářů dobrý. Jejich rodiče unikli závalu hotelu, na který se ve středu po několika zemětřeseních sesula mohutná lavina.

V hotelu na úpatí pohoří Gran Sasso v regionu Abruzzo zahynulo nejméně šest lidí, 23 lidí se stále pohřešuje. Zachránit se zatím podařilo 11 lidí.

Záchranáři pokračují i dnes stále ještě v ručním odklízením sněhu. Těžkou techniku zatím podle nich nelze použít, protože v troskách ještě může být někdo živý.

Témata:  Itálie zřícení laviny na hotel v Itálii hory

Související

Aktuálně se děje

30. června 2025 11:53

Standa Hložek si dva měsíce lízal rány. Byl jsem úplně vyřízený, přiznal

Standa Hložek se ukázal ve společnosti a na sedmdesátku, kterou oslavil loni, vypadá fantasticky. Sám ale přiznal, že část letošního roku byla spíše jedním velkým trápením. Známému zpěvákovi se totiž přihodila nepříjemná nehoda. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy