Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hollande zavítal mezi levicové povstalce z Revolučních ozbrojených sil Kolumbie

Francouzský prezident François Hollande se v Praze sešel s Milošem Zemanem (30. 11. 2016)
Francouzský prezident François Hollande se v Praze sešel s Milošem Zemanem (30. 11. 2016)
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Bogotá - Francouzský prezident François Hollande zavítal mezi levicové povstalce z Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC), učinil tak jako vůbec první hlava některého z evropských států. Nabídl pomoc při odminovávání oblastí či pátrání po lidech zmizelých v době konfliktu.

Hollande je prvním francouzským prezidentem, který navštívil Kolumbii po téměř 30 letech.

Vypravil se do jednoho z táborů FARC na západě země ve společnosti kolumbijského prezidenta Juana Manuela Santose, který za podpis mírové dohody získal loni Nobelovu cenu za mír. Podle šéfa Elyssejského paláce je smlouva příkladem pro další země které trápí domácí konflikty.

"Odzbrojení a demobilizace jsou nezvratné," prohlásil podle televize BBC v táboře situovaném do západokolumbijského departementu Cauca.

Témata:  François Hollande FARC Kolumbie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.