Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pátrání v italském hotelu končí, záchranáří našli poslední těla

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: CzechTourism.com

Řím - Vyprošťování těl ze zavaleného hotelu Rigopiano ve střední Itálii skončilo, záchranáři našli poslední mrtvé. Neštěstí z minulé středy si vyžádalo 29 obětí. Přežilo 11 lidí.

Tuny sněhu zavalily hotel na úpatí pohoří Gran Sasso minulou středu pozdě odpoledne.

Celkem neštěstí, k němuž přispělo vydatné sněžení a zemětřesení, přežilo 11 lidí, z toho devět vyprostili záchranáři. Dvě osoby si zachránily život díky tomu, že v okamžiku pádu laviny byly před hotelem.

Italský premiér Paolo Gentiloni ve středu uvedl, že první reakce záchranářů přišla se zpožděním a úřady se dopustily chyb, varoval ale před ukvapeným hledáním "obětního beránka".

Témata:  Itálie zřícení laviny na hotel v Itálii hory

Související

Aktuálně se děje

2. června 2025 11:23

Bolek Polívka před 76. narozeninami prozradil, jestli se vnímá jako důchodce

Bolek Polívka oslaví v létě 76. narozeniny, z čehož vyplývá, že pro úřady je už pěkných pár let důchodcem. Ale pracujícím, jak zdůrazňuje sám populární herec a bavič. Na stará kolena ale musel některé věci změnit. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy