Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Poprask na MS v biatlonu: Rakouská policie provedla razii u týmu z Kazachstánu

Rakouská policie
Rakouská policie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Hochfilzen - Před biatlonovým mistrovstvím světa v rakouském Hochfilzenu provedla policie razii v týmovém hotelu Kazachstánu. Kvůli podezření z dopingu zabavila různý lékařský materiál a léky. Vše bylo předáno rakouské antidopingové agentuře.

S policií na případu spolupracuje Mezinárodní biatlonové unie (IBU), jež zatím Kazachstán nijak nepotrestala. Kvarteto Olga Poltoraninová, Anna Kistanovová, Maxim Braun a Jan Savickij tak může odstartovat do dnešního závodu smíšených štafet.

"Nemáme zatím žádné konkrétní výsledky, takže musíme s případnými opatřeními počkat," řekla agentuře SID generální sekretářka IBU Nicole Reschová.

Policii přivedla k podezření lednová informace od soukromé osoby, jež viděla, jak cestující z několika minibusů likvidují na benzínové stanici ve Východním Tyrolsku velkou kartonovou krabici. "Nacházelo se v ní značné množství použitého lékařského materiálu, jako jsou injekční stříkačky, infuze a ampule, a také ručně psané zápisky, jež ukazují na doping," uvedla policie.

Z dokumentů vyplynulo, že krabice a její obsah patřily kazašskému biatlonovému týmu. Proto u něj ve středu 30 pracovníků kriminální policie provedlo razii, při níž vedle léků zabavili i mobilní telefony.

Témata:  doping Kazachstán policie Rakousko

Související

Aktuálně se děje

8. července 2025 17:56

Samosběr jahod se v roce 2025 chýlí ke konci. Co můžete sbírat namísto nich?

Letní měsíce lákají nejen k výletům a opalování, ale také k čím dál populárnějším samosběrům ovoce. Zatímco jahody jsou dlouhodobě nejznámější a nejdostupnější plodinou, kterou si lidé sami sklízí, nabídka samosběrů se rok od roku rozšiřuje. Co dalšího si tedy můžete z českých sadů a plantáží odnést, když přijdete s košíkem a chutí na čerstvé ovoce?

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Tálibán

Komentář

Velmoci uznávají teroristické státy. Situaci můžeme zachránit, když neztratíme morální kompas

Rusko oficiálně uznalo vládu Tálibánu v Afghánistánu, Spojené státy zvažují vyškrtnutí syrské HTS ze seznamu teroristů. Dva subjekty s násilnou minulostí tak získávají legitimitu, aniž by se vzdaly své radikální povahy. Svět tím riskuje precedent, že moc uchvácená silou a bez respektu k právům může být cestou k mezinárodnímu uznání. Svět v tuto chvíli nesmí ztratit morální kompas.