Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při náletu asi zemřel francouzský džihádista Kassim

Bojovník Islámského státu
Bojovník Islámského státu
Foto: Wikimedia Commons

Washington/Paříž - Francouzský džihádista Rachid Kassim podezřelý z osnování teroristických útoků ve Francii byl tento týden zřejmě zabit.

Džihádista asi zemřel v Iráku při leteckém úderu mezinárodní koalice vedené Spojenými státy. Uvedly to zdroje agentury AFP.

Americká armáda oznámila, že Kassim byl terčem útoku nedaleko iráckého města Mosul. "Vyhodnocujeme výsledky útoku a poskytneme více informací, jakmile budou k dispozici," uvedl mluvčí Pentagonu.

Kassim je podezřelý, že podnítil vraždu policisty a jeho partnerky, spáchanou 13. června v Magnanville u Paříže, stejně jako podřezání pětaosmdesátiletého kněze v kostele v Saint-Etienne-du-Rouvray z 26. července.

Témata:  Islámský stát Francie Sýrie

Související

Aktuálně se děje

2. listopadu 2025 10:33

Horor ve vlaku v Anglii. Po útoku nožem je několik lidí v kritickém stavu

Devět lidí má být v ohrožení života po útoku nožem ve vlaku na východě Anglie. Policie v případu zadržela dva muže, o příčinách události ale zatím nechce spekulovat. Kvůli incidentu se dnes očekávají potíže v britské železniční dopravě. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy