Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Gruzínci dnes na demonstraci podpořili nezávislou televizi, o její vlastnictví se vede spor

Tbilisi, Gruzie
Tbilisi, Gruzie
Foto: Pixabay

Tbilisi - 30 tisíc Gruzínců včetně opozičních politiků a zástupců nevládních organizací dnes demonstrovalo na podporu největší nezávislé televizní stanice Rustavi 2, o jejíž vlastnictví se vede soudní bitva.

Bývalý majitel stanice Kibar Chalvaši se v srpnu 2015 obrátil na soud v Tbilisi s tím, že byl o svůj podíl v televizi připraven nezákonně za vlády bývalého prezidenta Michaila Saakašviliho. Soud mu dal za pravdu, televize se ale odvolala. Případ dospěl k nejvyššímu soudu, který ve věci ještě nerozhodl.

Televize dnes odpoledne podle serveru Kavkazskij uzel obnovila vysílání, které přerušila v sobotu na protest proti nátlaku současné gruzínské vlády.

"Sešli jsme se tady, abychom řekli vládě, že nikdy nesmí sáhnout na svobodu projevu v naší zemi," řekl zástupce ředitele Rustavi-2 davu lidí, kteří se shromáždili před sídlem parlamentu v centru Tbilisi.

Vedení televize ujišťovalo, že akce nemá politický charakter a že je výlučně zaměřena na obranu svobody slova v Gruzii, kde "režim chce změnit redakční politiku Rustavi-2, protože nechce slyšet kritiku na svou adresu".

Témata:  Gruzie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.