reklama

"Vyřiďte Velkému muftímu můj respekt, ale zahalovat se nebudu," řekla Le Penová novinářům. Francouzská politička setkání odmítla poté, co na schůzku dnes ráno dorazila a měla si dát na hlavu závoj nabídnutý tamními úředníky, což odmítla. Podle tiskového oddělení muftího byla Le Penová předem informována o požadavcích protokolu na takovou schůzku.

Le Penová je na návštěvě Libanonu od neděle. V pondělí se setkala mimo jiné s libanonským prezidentem Michelem Aúnem, s nímž podle televize Al-Arabíja hovořila asi třicet minut. Tématem jednání byla i uprchlická krize v souvislosti s válkou v Sýrii, odkud kvůli bojům do Libanonu utekl více než milion lidí.

Šéfka strany, která zastává kritický postoj vůči migrantům v Evropě, vyzvala v neděli mezinárodní společenství ke zvýšení humanitární pomoci pro uprchlíky v Libanonu, aby běženci zůstali tam a neodcházeli do Evropy.

Schůzka Le Penové s libanonským prezidentem je podle televize Al-Arabíja její první schůzkou s hlavou zahraničního státu od té doby, co v roce 2011 nastoupila do čela NF. Například spolková kancléřka Angela Merkelová, jejíž vstřícnou politiku vůči migrantům Le Penová kritizuje, se s ní setkat odmítla, uvedla Al-Arabíja.

reklama