Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Teror v Burkině Faso: Islamisté zaútočili na dvě vesnice

Islámští radikálové
Islámští radikálové
Foto: saharareporters.com

Ouagadougou - Islamisté v pondělí večer zaútočili na dvě vesnice v západoafrickém státě Burkina Faso blízko hranice s Mali. Nikdo nebyl zabit, extremisté ale zapálili budovu bezpečnostních složek.

Džihádisté zaútočili ve vesnicích Baraboule a Tongomayel. Leží 230 kilometrů od metropole Ouagadougou, kde jsou zvýšená bezpečnostní opatření, protože se tam v současné chvíli koná největší africký mezinárodní filmový festival Fespaco.

Burkina Faso je převážně muslimský stát. V říjnu 2014 nastoupila cestu k demokracii, když byl svržen dlouholetý prezident Blaise Compaoré.

Minulý měsíc extremisté zaútočili na vojenské stanoviště ve městě Nassoumbou na severu země. Při útoku přišlo o život 12 vojáků.

Témata:  Burkina Faso teroristické útoky v Burkina Faso terorismus

Související

Aktuálně se děje

18. dubna 2025 21:30

Drama ve druhém finále extraligy: Pardubice přetlačily Kometu a srovnaly sérii 1:1

Dynamo Pardubice zvládlo druhé finále Tipsport extraligy a po výhře 2:1 nad Kometou Brno srovnaly sérii na 1:1. O triumfu rozhodly dvě rychlé branky ve druhé třetině, série nyní pokračuje v Brně.

Zdroj: Adam Skála

Další zprávy