Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

K pátečnímu teroristickému útoku v Burkině Faso se přihlásili islamisté z Mali

Násilí
Násilí
Foto: Pixabay

Ouagadougou - K pátečnímu teroristickému útoku v hlavním městě Burkiny Fasa se dnes přihlásila Skupina na podporu islámu a muslimů. Učinila tak prostřednictvím mauretánské tiskové agentury.

Při útoku na sídlo generálního štábu armády a na francouzskou ambasádu zemřelo 16 osob: osm islamistů a osm členů burkinafaských ozbrojených složek.

Skupina na podporu islámu a muslimů v prohlášení uvedla, že útok provedla "v reakci na smrt několika svých velitelů při útoku francouzské armády na severu Mali před dvěma týdny".

V polovině února bylo při letecké a pozemní operaci francouzské armády na severovýchodě Mali u hranic s Alžírskem "zabito, anebo zajato" zhruba 20 islamistů, připomněla agentura AFP.

Témata:  teroristické útoky v Burkina Faso Burkina Faso terorismus násilí

Související

Aktuálně se děje

18. března 2026 17:27

Turek se dočkal zastání. Angličtinu má dobrou, myslí si Šťastný

Ministr sportu Boris Šťastný (Motoristé) se v pořadu Epicentrum na Blesku zastal vládního zmocněnce pro klimatickou politiku Filipa Turka, jehož nedávné vystoupení v Bruselu vyvolalo na sociálních sítích vlnu kritiky a posměchu. Diskutující Turkovi vyčítali zejména nejistý přednes, zadrhávání a specifickou výslovnost při čtení anglického textu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy