reklama

"Útok si prozatím vyžádal 17 obětí, jejichž národnost se upřesňuje, a osm zraněných," citovala z vládního prohlášení agentura AFP.

https

zdroj: YouTube

Ministr pro komunikaci Remis Dandjinou v televizi uvedl, že neznámý počet útočníků se "zabarikádoval na prvním patře budovy, kterou napadli" a že proti nim zasahují armádní a policejní síly, včetně elitní jednotky četnictva. Později ministr dodal, že bezpečnostní síly zabily tři útočníky, avšak uvnitř budovy dosud zůstávají uvězněni lidé.

Dříve AFP s odvoláním na neoficiální zdroje informovala o třech mrtvých a desítce zraněných poté, co ozbrojenci, nejspíše islamisté stříleli v neděli večer po hostech restaurace Istanbul v Ouagadougou. "Tři muži přijeli v terénním autě okolo půl desáté (večer) a zahájili palbu na hosty na terase," vylíčil číšník z podniku, navštěvovaného často cizinci.

"Jeden ze zraněných zemřel, ještě než jsme dojeli do nemocnice. Byl to Turek," řekl AFP jeden ze zdravotníků. "Z desítky zraněných tedy tři zemřeli a situace ostatních je velmi vážná," dodal.

Jedna žena agentuře Reuters řekla, že v restauraci byla na oslavě bratrových narozenin. "Sotva jsem utekla, ale bratr zůstal uvnitř," uvedla.

Loni v půli ledna při útoku na kavárnu Cappuccino a v Ouagadougou přišlo o život 29 osob osmnácti národností, včetně Kanaďanů, Francouzů, Švýcarů a Nizozemce. Místní ozbrojené síly, podpořené francouzskými vojáky, osvobodily nejméně 150 rukojmích a zabily čtyři teroristy. K útoku se na internetu přihlásili islámští radikálové z organizace Al-Káida v muslimském Maghribu (AQIM).

Loading...
reklama