reklama

Česko na věc dlouhodobě upozorňuje, "ale ze strany Evropské komise není dostatečná reakce", řekl Sobotka. Ke zvýšení tlaku na EK by měla posloužit i studie, zadaná českým ministerstvem zemědělství a srovnávající kvalitu potravin prodávaných v Česku, v Rakousku, na Slovensku a v Maďarsku. Výsledky budou v květnu.

"Očekávám, že věc se zviditelní, že zvýšíme tlak na příslušného komisaře," řekl premiér. "Budeme nadále využívat všechny úrovně k tomu, abychom dosáhli nápravy. Jde o to, aby nebyl klamán spotřebitel. Na stejném trhu by měly platit stejné standardy. Neměla by fungovat dvojí kvalita, která znamená šizení potravin prodávaných ve střední a východní Evropě," zdůraznil.

"Problém je v tom, že máme co do činění s chováním nadnárodních výrobců, kteří využívají celoevropský marketing. Lidé jsou za značku ochotni utratit více peněz, ale vůbec netuší, že je tu rozdílná kvalita. Na to potřebujeme nástroje evropské legislativy," odpověděl Sobotka na dotaz, proč samy české úřady nepodnikly při řešení problému více.

2 komentáře (Poslední 02.03. 14:52) Napište svůj názor

reklama