Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jordánsko popravilo 15 mužů, včetně deseti teroristů

Věznice, ilustrační fotografie
Věznice, ilustrační fotografie
Foto: Original Communications

Jordánsko - Jordánsko dnes popravilo 15 mužů, bylo mezi nimi i deset teroristů. Pět zbylých bylo odsouzeno k nejvyššímu trestu za kriminální činy, včetně znásilnění.

Trest smrti Jordánsko obnovilo v roce 2014 po moratoriu, které na tento nejvyšší trest uplatňovalo od roku 2006.

Všichni popravení teroristé byli Jordánci. Mezi nimi i muž, který v září 2006 zaútočil na zahraniční turisty v římském amfiteátru v jordánské metropoli Ammánu. Jeden Brit zemřel a dalších pět turistů z Británie, Nového Zélandu, Nizozemska a Austrálie bylo zraněno.

Mezi popravenými byl i muž, který loni v září zavraždil křesťanského spisovatele a aktivistu Nahida Hattara. Zastřelil ho v centru Ammánu před budovou soudu, kde měl být souzen za sdílení karikatury údajně urážející islám.

Další teroristické činy, za něž byli dnes muži popraveni, se týkaly různých útoků v předchozích více než deseti letech. Nejstarší se stal v srpnu 2003 a šlo o útok na jordánskou ambasádu v iráckém Bagdádu, při němž po explozi auta s výbušninou zemřelo 17 lidí.

Témata:  Jordánsko popravy trest smrti

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.