reklama

Britská rodina při procházce po pláži v Devonu v Plymouthu velmi podivné zvíře. Otec objev vyfotil a snímky poslal do Národního námořního videa v Plymouthu. „Pravidelně navštěvujeme tuto pláž a nikdy jsme nic takového neviděli. Celá moje rodina byla omráčena, protože to zvíře bylo skutečně neobvyklé, ale byl to nepochybně žralok,“ uvedl Ross Spearing, který rybu objevil.

Podle odborníků jde o vzácný druh žraloka příbuzného se žralokem bílým, který se nikdy předtím ve vodách u Devonu neobjevil. Jde o žraloka krokodýlího, který žije v tropických vodách. Žralok má výrazné špičaté zuby a velké oči, dospělý jedinec měří asi jen metr váží asi šest kilogramů.

Obvykle se nacházejí v hlubokých vodách jižně od Karibiku v Atlantiku a živí se malými mořskými tvory, například rybami a chobotnicemi. Podle odborníků jej zřejmě zabila studená voda, na kterou není tento druh zvyklý.

James Wright, kurátor Plymouthského akvária, řekl: „Tento druh nebyl nikdy předtím ve Velké Británii zaznamenán. Je pravděpodobné, že jde ojedinělý incident. V tomto ročním období, kdy jsou vody kolem Velké Británii nejchladnější, je tento výskyt je velmi neobvyklý."

„U všech žraloků, ale zejména těch méně obvyklých, jsou veškeré informace, které můžeme získat, užitečné, takže je skvělé, že tohle bylo hlášeno a identifikován," dodal Paul Cox, výkonný ředitel organizace Shark Trust.

1 komentář (Poslední 07.03. 17:28) Napište svůj názor

reklama